Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ełku
przy Katolickim Stowarzyszeniu
Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Wydarzenia
  4. O nas
  5. Galeria
  6. Kontakt
  7. K S N D E

Ceramiczna
Krawiecka
Modelarska
Muzyczno-teatralna
Plastyczna
Pracy biurowej
Rehabilitacyjna
Techniczna
Tkacko-hafciarska
Życia codziennego
Księga gości


Wycieczka do stadniny koni.
Pewnego pięknego dnia wybraliśmy do stadniny koni w Ełku. Część uczestników próbowała swoich dosiadając konia, część wybrała się na przejażdżkę bryczką.

do galerii "Konie 2012">>>
I Plenerowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Olecko 2012.


W dniach 22-23 sierpnia w WTZ Olecko odbył się I Plenerowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Oprócz reprezentantów z WTZ Ełk do Olecka przyjechali uczestnicy z Augustowa, Ełku, Olszewa Węgorzewskiego, Olsztyna, Sejn, Wronek i Giżycka. Odbyły się konkursy w malowaniu pastelami suchymi i olejnymi, farbami plakatowymi, na płótnie i szkle oraz szkicowaniu ołówkiem.

W dniach 6-7 września 2012 r w Węgorzewie odbył się VI Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „ Magiczny Mikrofon”.


Udział w konkursie wzieła Klaudia oraz Zbyszek, aktorzy należący do grupy teatralnej "Zgiełk" działającej w WTZ Ełk.
Wycieczka na rowerki wodneJak co roku w sierpniu wybraliśmy się na rowerki wodne, było fajnie - i tyle.


Augustów -Studzieniczna 2012Od czerwca 2012 roku Caritas Diecezji Ełckiej wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej w Ełku oraz Stowarzyszeniem Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza z siedzibą w Ełku współrealizują projekt „Profesjonalizacja Wolontariatu Caritas Diecezji Ełckiej” w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2012. Dnia 29 sierpnia 2012 roku w ramach projektu odbyła się wycieczka do Augustowa i Studzienicznej. Jej uczestnikami byli ełccy wolontariusze – członkowie Ełckiego Centrum Wolontariatu Caritas, a także niepełnosprawni podopieczni oraz instruktorzy Warsztatów Terapii Zajęciowej. W tym dniu odbył się rejs statkiem żeglugi śródlądowej po wodach pojezierza oraz zwiedzanie Studzienicznej. Dzień pełen wrażeń zakończono wspólnym obiadem w jednej z augustowskich restauracji. Celem wyjazdu było ukazanie wolontariuszom codziennego funkcjonowania osób niepełnosprawnych mentalnie oraz form opieki nad tymi osobami w naturalnym środowisku przy czynnym udziale ich instruktorów. Wolontariusze, którzy brali udział w przedsięwzięciu mogli dłuższy czas bezpośrednio przebywać z osobami niepełnosprawnymi i doświadczyć trudności z jakimi borykają się oni w życiu codziennym. Zaobserwowali oni również jak można pomóc osobie niepełnosprawnej działając obok niej, a nie zamiast niej. Ważnym dla tych młodych ludzi okazało się spostrzeżenie, iż pobudzanie aktywności takich osób zaspokaja w dużej mierze ich potrzeby biologiczne, psychiczne i społeczne, a ułatwienie niepełnosprawnym wykonywania czynności dnia codziennego, a tym samym stwarzanie warunków do samodzielnej rehabilitacji niezmiernie podnosi ich jakości życia. Uczestnicy szkolenia mimo tak młodego wieku wykazali bardzo dużą odpowiedzialność w działaniu. Wczuli się w sytuację osób niepełnosprawnych i spojrzeli na świat ich oczyma. Zdając sobie sprawę z wielkiej odpowiedzialności jaką przyjęli na siebie opiekując się osobami potrzebującymi pomocy wykazali chęć pracy jako asystenci osoby niepełnosprawnej, nie pozbywając się przy tym poczucie humoru i naturalności.Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

IX Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych w OleckuKolejny raz grupa sportowców z WTZ Ełk wzięła udział w IX Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych w Olecku. Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Olecku. W turnieju walczyli tenisiści z Augustowa, Ełku, Gołdapi, Kowali Oleckich, Rynu, Sejn, Suwałk, Węgorzewa, Olszewa Węgorzewskiego i Olecka. Jeden z naszych zawodników zajął II miejsce. Gratulacje.Dzień opiekuna 2012

Jak co roku w naszych warsztatach odbył się dzień opiekuna. Wszyscy świetnie się bawili. Zapraszamy do galerii.


do galerii "Dzień opiekuna 2012">>>


Żyjmy Razem - Grajewo 2012

Dnia 18.05.2012 nasze warsztaty bawiły się w Grajewie na X Powiatowym Festynie Integracyjnym ” Żyjmy Razem - Grajewo 2012". Główną atrakcją imprezy był przegląd piosenki "Śpiewajmy Razem", w którym zaprezentowało się 20 wykonawców, w tym również grupa teatralna Zgiełk - czyli nasi. Ponadto odbyło się szereg zabaw muzycznych, jazda konna i przejażdżki bryczką. Zabawa była przednia. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Park Solidarności 2012 - kiermasz

W ramach Ełckiego Tygodnia Obywatelskiego w dniu 13 maja 2012 roku odbyła się Ełcka Pozarządówka, gdzie oprócz wielu atrakcji, występów i zabaw regionalne organizacje i stowarzyszenia miały możliwość wystawienia i zaprezentowania swoich prac na zorganizowanym kiermaszu. Nasze warsztaty pod patronem KSNDE miały tam swoje miejsce.


Mikołajki 2012 "Doceń swój talent"

Po raz kolejny grupa teatralna ZGIEŁK wzięła udział w X Ogólnopolskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Doceń swój talent" W festiwalu udział wzięło 16 zespołów WTZ: Kowalewa Pomorskiego, Gryfic, Grudziądza, Białogardu, Koszalina, Gołdapi, Ełku, Kołobrzegu, Pisza, Mrągowa, Olszewa Węgorzewskigo, Olecka , Kętrzyna i Mikołajek. Każda z grup przedstawiła przygotowany przez siebie krótki spektakl lub scenkę obyczajową. Atrakcją był rejs statkiem po Jeziorze Mikołajskim i Śniardwy. Na zakończenie przygotowano w Wiosce Żeglarskiej grill i dyskotekę. Wszyscy świetnie się bawili.
do galerii "Mikołajki 2012">>>

I miejsce w Toruniu!

Grupa teatralna „ZGIEŁK” z Warsztatów Terapii Zajęciowych w Ełku kolejny raz zakwalifikowała się do eliminacji XII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana 2012". Pomysłodawczynią festiwalu jest Anna Dymna. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2001 roku. Współorganizatorem Festiwalu, obok Fundacji im. Brata Alberta, jest także Fundacja "Mimo Wszystko" Anny Dymnej.

W imprezie rokrocznie bierze udział ponad tysiąc osób. Eliminacje regionalne przeprowadzane są w pięciu polskich miastach, min. w Toruniu, gdzie na scenie Teatru Baj Pomorski swoje umiejętności prezentują przedstawiciele warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej oraz innych instytucji z czterech województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodnio – pomorskiego. Jak co roku na scenie odbyły się występy aktorskie i wokalne, grupowe oraz solowe. Grupa "Zgiełk" w 2008 roku zdobyła I – wsze miejsce występując z przedstawieniem „Pan Tadeusz”. Tym razem na scenie aktorzy WTZ Ełk zaprezentowali sztukę pt. ”Tajemniczy ogród” i zajęli po raz kolejny I – wsze miejsce! Zwycięscy eliminacji regionalnych, wezmą udział w finale festiwalu, który odbędzie się 12 marca 2012 roku w Krakowie, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Laureaci pierwszych miejsc w nagrodę otrzymają „Maski", będące symbolem krakowskich teatrów.
PRZEKAŻ
NAM


KRS:
0000219284

Dane KRS: KATOLICKIE STOWARZYSZENIE NIEPEŁNOSPRAWNYCH DIECEZJI EŁCKIEJ
[Rozmiar: 2966 bajtów]