Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ełku
przy Katolickim Stowarzyszeniu
Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Wydarzenia
  4. O nas
  5. Galeria
  6. Kontakt
  7. K S N D E

Ceramiczna
Krawiecka
Modelarska
Muzyczno-teatralna
Plastyczna
Pracy biurowej
Rehabilitacyjna
Techniczna
Tkacko-hafciarska
Życia codziennego
Księga gości
Bal w Olecku 2011

W listopadzie już tradycyjnie jak co roku, otrzymaliśmy zaproszenie od Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olecku na zabawę andrzejkową. Takiej imprezy nie można ominąć. Było super!!!

Bal w Olecku 2011 - galeria >>>
Międzynarodowy Przegląd Małych Form Teatralnych Gołdap 2011

Gołdap, 13-14 październik, 10 grup artystycznych złożonych z osób niepełnosprawnych zakwalifikowało się i wzięło udział w kolejnym Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Grupa teatralna ZGIEŁK wystąpiła z pantomimą pt. „Zmory współczesnego świata”, za które otrzymała wyróżnienie.


Gołdap 2011 - galeria >>>


Ogólnopolska Olimpiada Umiejętności Osób Niepełnosprawnych - ABILIMPIADA Konin 2011

W dniach 7-9 października 5 uczestników wraz z dwoma instruktorami uczestniczyło w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. Doktora Piotra Janoszka – Abilimpiada Konin 2011. Uczestnicy mogli się tam wykazać umiejętnościami w konkurencjach indywidualnych jak też wykonać pracę grupową. W kategorii „Ozdabianie techniką decoupage” II miejsce zajął Krystian M., za pracę malarską wyróżnienie otrzymał Łukasz A., w konkurencji drużynowej pt. „Poznaj moje miejsce”, nasza grupa zdobyła II pozycję.


Konin 2011 - galeria >>>


XV - lecie Warsztatów Terapii Zajęciowej

Uroczystość otwarcia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku przy KSNDE odbyło się 13 grudnia 1996 roku. Ówczesną siedzibą placówki były pomieszczenia zlokalizowane przy ulicy J. Słowackiego. 15 lat temu na zajęcia do 4 pracowni uczęszczało15 uczestników. Dwa lata później już 20. Koniecznością okazał się samochód, dzięki któremu do warsztatów dociera młodzież z najdalszych zakątków powiatu Ełckiego. W 2005 roku zajęcia odbywały się już dla 35 uczestników, a chętnych było coraz więcej, dlatego też latem 2006 roku Warsztaty Terapii Zajęciowej opuszczają siedzibę przy ulicy Słowackiego i przenoszą się na ulice Kolejową do dużego budynku po byłym Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Dziś do WTZ w Ełku uczęszcza 47 podopiecznych. Zajęcia odbywają się w 10 pracowniach. Można tam nauczyć się sztuki wyszywania, malowania, rzeźbienia, stolarstwa, modelarstwa, meblarstwa, ceramiki i grafiki komputerowej, można zadbać os woja kondycję fizyczną, można w końcu opanować na pozór proste czynności życia codziennego, po tym wszystkim przebrać się we własnoręcznie uszyty kostium i odegrać oscarową role w pracowni teatralnej, a na koniec dobrze zjeść przygotowany przez siebie posiłek.

Dziękujemy za wsparcie Urzędowi Miasta EŁku


oraz Katolickiemu Stowarzyszeniu Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej

do galerii >>>XV - lecie WTZ EŁK
„Warszawa 2011”

W dniu 11.06.2011 r. na pl. Zamkowym w Warszawie miał miejsce V Ogólnopolski Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. O godz. 11.00 na scenie pojawił się na scenie Pan Krzysztof Tyniec w towarzystwie Pani Miłki Skalskiej oraz Prezes stowarzyszenia Pani Wandy Jaworskiej - Malickiej, którzy uroczyście rozpoczęli koncert. Wśród artystów niepełnosprawnych wystąpiła również nasza grupa artystyczna "Zgiełk". Po przeglądzie z wielką przyjemnością zwiedzaliśmy Centrum Nauki Kopernik. Wszystkim bardzo się podobało.do galerii >>> Warszawa 2011 - Centrum Nauki KopernikTenis stołowy Olecko 2011
Turniej Tenisa Stołowego - Olecko 2011 Dnia 8 czerwca odbył się w Olecku Regionalny Turniej Tenisa Stołowego , naszym uczestnikom tym razem wypadło nieco gorzej.


Olecko 2011 - tenis stołowy
Galeria >>>Art Plener 2011
Jak co roku (prawie) nasze warsztaty organizują piknik artystyczny - Art Plener, na który zapraszane są grupy uczestników z warsztatów terapii zajęciowych i innych zaprzyjaźnionych placówek, gdzie przy akompaniamencie zespołów muzycznych i teatralnych odbywają się zajęcia plastyczno-techniczne. Motto przewodnie pikniku - "Rodzina".


Galeria >>> Artplener 2011 - piknik artystyczny

„Suwałki 2011”
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Warsztat Terapii Zajęciowej w Suwałkach już po raz 12 zorganizowało Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, który jest cyklicznym spotkaniem artystów województwa podlaskiego. Agnieszka Piotrowska i Wiola Kuligowska wystawiając prace utworzone w pracowni krawieckiej prowadzonej przez panią Anetę Obrycką zajęły czołowe miejsca w tym konkursie. Gratulacje !Zapraszamy do galerii.


GALERIA >>> Suwałki 2011 - X Przegląd Twórczości

„Dzień opiekuna 2011”

Jak co roku w naszych warsztatach odbył się dzień opiekuna. Wszyscy świetnie się bawili. Zapraszamy do galerii.

GALERIA >>> Dzień opiekuna 2011
„Augustów 2011”
Trzynastego Maja odbył się Augustowski Festyn Osób Niepełnosprawnych Bliżej siebie 2011, w którym grupa "Zgiełk" zaprezentowała sie na scenie z przedstawieniem nawiązującym do tematyki związanej ze zgubnym działaniem używek. Zapraszamy do galerii.

GALERIA >>> Augustów 2011

„Świat NIKIFORÓW”

W ramach V edycji konkursu plastycznego „Świat NIKIFORÓW” organizowanego corocznie przez fundację WSPÓLNA DROGA nadesłano 135 prac, w dwóch kategoriach: „Mój świat” i „Święta Bożego Narodzenia”.
W dniu 11.04. 2011r. uczestnik WTZ w EŁKU Maciej Wołk- Łaniewski za pracę pt. Mój Anioł Stróż (kategoria „Święta Bożego Narodzenia”) otrzymał nagrodę i dyplom z rąk prezesa fundacji WSPÓLNA DROGA. Znalazł się on w gronie laureatów, którzy otrzymali największą liczbę punktów. W ramach wygranej został on również zaproszony wraz z instruktorem terapii Anną Jasińską na profesjonalne warsztaty plastyczne organizowane jesienią b.r. w Domu Plenerowym warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Dłużewie.p>

„Albertiana 2011”

Albertiana to nazwa, zorganizowanego po raz pierwszy w Krakowie, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego , Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno Muzycznej Osób Niepełnosprawnych. Pomysłodawcą i współtwórcą Albertiany jest Anna Dymna - aktorka Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Grupa "Zgiełk" zajęła III miejsce w konkursie Alberiana 2011. Nagrodę osobiście wręczała Anna Dymna, gratulacje.
GALERIA >>> Albertiana 2011
Misterium Męki Pańskiej
Galeria >>>PRZEKAŻ
NAM


KRS:
0000219284

Dane KRS: KATOLICKIE STOWARZYSZENIE NIEPEŁNOSPRAWNYCH DIECEZJI EŁCKIEJ
[Rozmiar: 2966 bajtów]