Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ełku
przy Katolickim Stowarzyszeniu
Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Wydarzenia
  4. O nas
  5. Galeria
  6. Kontakt
  7. K S N D E

Ceramiczna
Krawiecka
Modelarska
Muzyczno-teatralna
Plastyczna
Pracy biurowej
Rehabilitacyjna
Techniczna
Tkacko-hafciarska
Życia codziennego
Księga gości


XV-lecie Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej

W tym roku Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej obchodzi XV-lecie swojej działalności. Z tej okazji członkowie Stowarzyszenia oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ełku zorganizowali spotkanie opłatkowe połączone z obchodami jubileuszu KSNDE. Po uroczystej mszy świętej w Katedrze pw. św. Wojciecha w Ełku, której przewodniczył Ksiądz Biskup Romuald Kamiński odbyły się uroczystości opłatkowe wraz z obchodami XV-lecia Stowarzyszenia. Tradycyjnie wystąpiła grupa "ZgiEłk", wyświetlono pokaz slajdów przedstawiający historię Stowarzyszenia i warsztatów w Ełku, przemawiało wielu dostojnych gości. Wszyscy w świątecznej atmosferze podzielili się wigilijnym opłatkiem.

XV lat KSNDE - galeria >>>


Bal w Olecku 2010

W listopadzie już tradycyjnie jak co roku, otrzymaliśmy zaproszenie od Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olecku na zabawę andrzejkową. Takiej imprezy nie można ominąć. Było super!!!

Bal w Olecku 2010 - galeria >>>

Gołdap 2010

15 października 2010 roku w sali widowiskowej Domu Kultury odbył się Międzynarodowy Przegląd Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych. Grupa teatralna ZgiEłk wystąpiła z przedstawieniem "Moralność Pani Dulskiej" za które otrzymała III miejsce. Organizatorzy oprócz konkursu przygotowali dla uczestników szereg atrakcyjnych niespodzianek i atrakcji. Serdecznie dziękujemy!!!Gołdap 2010 - galeria >>>Wyjazd do Rzymu

Galeria już jest.

Wyjazd do Rzymu - galeria >>>Wizyta w Wilhelmshaven – Niemcy

Od 26 września do 2 października instruktor z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku wspólnie ze swoim podopiecznym odbywali praktyki w niemieckich placówkach zajmujących się opieką nad osobami niepełnosprawnymi. Wyjazd do Niemiec możliwy był dzięki Towarzystwu Przyjaciół Dzieci z Morąga, które to wspólnie z Towarzystwem Parytetowym Pracy Socjalnej (GPS) w Wilhelmshaven (Niemcy) realizują projekt „Osoba niepełnosprawna intelektualnie – pełnoprawny członek społeczeństwa”. W ramach tej inicjatywy kilkunastu innych specjalistów i osób niepełnosprawnych z Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbywało praktyki w różnych placówkach prowadzonych przez niemieckiego partnera. Goście z Polski przez cały tydzień pobytu w Niemczech brali czynny udział w życiu codziennym podopiecznych odwiedzanych placówek. Byli między innymi w ośrodkach wczesnej interwencji, przedszkolach, szkołach integracyjnych, warsztatach terapii zajęciowej, grupach mieszkalnych, tamtejszych domach późnej starości. Wizyta ta dała możliwość wymiany informacji, zweryfikowania swoich umiejętności oraz bazowania na dobrych praktykach zachodnich sąsiadów.

Wyjazd do Niemiec - galeria >>>Wycieczka do kina na film StreetDance

W połowie września 2010 r. wyruszyliśmy do Białegostoku na film StreetDance 3D w kinie galerii Alfa. Film bardzo się wszystkim podobał.Wyjazd na film - galeria >>>


VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Uczestnicy naszych warsztatów:
Adam Kaliszewski i Wioletta Kuligowska zostali laureatami eliminacji wojewódzkich
VIII - go Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Sztuka Osób Niepełnosprawnych".
Dnia 4.10.2010 r. przyjęli gratulacje, dyplomy oraz nagrody książkowe z rąk dyrektora Warmińsko - Mazurskiego Oddziału PFRON w Olsztynie pana Kamila Petynka za pracę zbiorową w kategorii malarstwo i witraż pt. "Cztery pory roku".Rowery wodne, sierpień 2010

Pewnego pięknego sierpniowego dnia wybraliśmy się całymi warsztatami na rowerki wodne. Było bardzo ciepło, więc niektórzy zażywali długich kąpieli.

Rowerki wodne - galeria >>>

Turniej tenisa stołowego Olecko 2010
W dniu 9 czerwca odbył się VIII Regionalny turniej tenisa stołowego Olecko 2010. Organizatorem zawodów były Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olecku. Wzięło w nich udział 73 zawodników, m.in. z Węgorzewa, Olszewa Węgorzewskiego, Giżycka oraz z Gołdapi. Na zawody pojechało pięciu uczestników z naszych warsztatów. Młodzież rywalizowała w 10 grupach sprawnościowych z uwzględnieniem kryterium płci, poziomu sprawności i stopnia zaawansowania. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni medalami, a także dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Turniej tenisa stołowego 2010 - galeria >>>


Dzień Dziecka, festyn na Placu J.Pawłą II 2010

Już po raz V w Ełku z okazji Dnia Dziecka odbył się Ogólnopolski Festyn, zorganizowany na Placu Jana Pawła II. W związku z tym również nasze warsztaty wzięły udział w festynie wystawiając na sprzedaż prace wykonane przez uczestników. Wszystkim kupującym serdecznie dziękujemy.

Dzień Opiekuna 2010
W dniu 26 maja 2010r. odbyło się spotkanie integracyjne uczestników WTZ Ełk z opiekunami. Impreza z okazji Dnia Opiekuna zorganizowana była pod hasłem „Wspólnie przeciw wykluczeniu…”. Zabawę rozpoczęto występem teatru ZgiEŁK ze spektaklem „Pani Dulska”. Następnie uczestnicy WTZ zaprosili swoich opiekunów do prac, które wykonują na co dzień. Osoby niepełnosprawne w rolach instruktorów uczyli malowania, rzeźbienia, haftowania, szycia, śpiewania i recytacji, modelarstwa, obsługi komputera i urządzeń elektronicznych .

Po ciężkich pracach zaproszono wszystkich na wspólne ognisko i zabawę na świeżym powietrzu. Impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Ełckiego i Miasta Ełku.
Dzień Opiekuna 2010 - galeria >>>
Wyjazd grupy Zgiełk do Nidzicy

Nidzica 2010 - galeria >>>
Grupa Zgiełk w Mikołajkach
Mikołajki 2010 - galeria >>>


IX Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Województwa Podlaskiego Suwałki 2010
Tłusty czwartek i bal karnawałowy

Tegoroczny tłusty czwartek spędziliśmy w znanej ełckiej restauracji. Na nasze zaproszenie przybyło jeszcze WTZ z Augustowa oraz Olecka. Impreza była bardzo udana. Wszyscy bawili się i tańczyli. Zjedliśmy obfity obiad, a na deser były przepyszne pączki. Ten dzień długo pozostanie w naszej pamięci.

Tłusty czwartek - galeria >>>Kulig - zima 2010
W tym roku postanowiliśmy skorzystać z obfitej w śnieg zimy i wybraliśmy się na kulig. Po naszą ponad 50-cio osobową grupę przyjechały cztery dość duże sanie , a przy każdych para silnych koni. Na policzkach czuć było mróz, ale to nie przeszkodziło nam w świetnej zabawie. Ze smakiem zjedliśmy pieczone kiełbaski, prawie każdy został "umyty" śniegiem. Przemoknięci i uśmiechnięci wróciliśmy do warsztatów.

Kulig 2010 - galeria >>>
Jasełka w Kościele pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego 2010
W niedzielę 10 stycznia 2010 roku o godzinie 16.00, podczas specjalnej Mszy Świętej dla Osób niepełnosprawnych i ich rodzin, w Ełku wystąpiła grupa teatralna WTZ „Zgiełk” wystawiając przybyłym wiernym i zaproszonym gościom przygotowane na okres świąteczny „Jasełka”. Przedstawienie wystawione w świątyni, przy żłóbku Jezusa miało szczególny klimat, a zastępując przy tym słowa kazania dało niemniej okazji do przemyśleń nad Cudem Miłości sprzed dwóch tysięcy lat, za co serdecznie aktorom dziękował Proboszcz ks. dr Tadeusz Jarecki oraz parafianie nagradzając aktorów gromkimi brawami.
Wycieczka na Komendę Powiatową Policji w Ełku

7 stycznia 2010 grupa uczestników WTZ była z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Ełku. Mieli oni za zadanie poznanie specyfikacji pracy osób różnych wydziałów oraz rodzaje spraw, którymi się zajmują, dlatego też poza Punktem Przyjęć Interesantów odwiedzili Referat Ruchu Drogowego, Wydział Dochodzeniowo-Śledczy, Rewir Dzielnicowych, Zespół ds. Wykroczeń, Zespół ds. Nieletnich i Patologii oraz Wydział Kryminalny. Podopieczni WTZ wzięli udział w zajęciach praktycznych zorganizowany przez pracowników Komendy. Na spotkaniu poznali sprzęt biurowy i techniczny oraz jego przeznaczenie. Wizyta w takim miejscu była, więc okazją zarówno do poznania specyfikacji pracy Policji, poznania specjalistycznego sprzętu, ale przede wszystkim zdobycia wiedzy o tym, do kogo można się zwrócić w „sytuacjach trudnych”.

[Rozmiar: 2966 bajtów]