Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ełku
przy Katolickim Stowarzyszeniu
Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Wydarzenia
  4. O nas
  5. Galeria
  6. Kontakt
  7. K S N D E
wtzelk
Ceramiczna
Krawiecka
Modelarska
Muzyczno-teatralna
Plastyczna
Pracy biurowej
Rehabilitacyjna
Techniczna
Tkacko-hafciarska
Życia codziennego
Księga gości


wtzelk

Pracownia życia codziennego


Pracownia życia codziennego jak sama nazwa wskazuje ma na celu przygotowanie uczestników do samodzielnego wykonywania podstawowych czynności i prac związanych z potrzebami życia codziennego.
Nasi podopieczni samodzielnie nakrywają do stołów, przyrządzają proste posiłki np. kanapki, zupy, sałatki, kompoty, przy pomocy instruktora pieką różne ciasteczka,a nawet pączki. Poza tym uczą się utrzymywać porządek, odkurzają , zmywają podłogę, myją naczynia, uczą się obsługi sprzętu gospodarstwa domowego, prasują i piorą. Poznają również sposoby uprawy niektórych warzyw jak choćby rzeżucha, pielęgnują i przesadzają kwiatki.
Praca fizyczna przeplatana jest ćwiczeniami pisania i czytania. Na uwagę zasługują śliczne kartki okolicznościowe, wykonywane przez uczestników w dużych ilościach, które potem są sprzedawane na kiermaszach przedświątecznych.
W pracowni odbywają się różne imprezy integracyjne, dyskoteki i występy, do których uczestnicy przygotowują salę.

Wszystkie te prace sprzyjają budowaniu pewności siebie, rozwijają zainteresowania, uczą samodzielności i samoobsługi, doskonalą umiejętność współdziałania w grupie.Galeria pracowni
życia codziennego

do galerii >>>