Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ełku
przy Katolickim Stowarzyszeniu
Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Wydarzenia
  4. O nas
  5. Galeria
  6. Kontakt
  7. K S N D E

Ceramiczna
Krawiecka
Modelarska
Muzyczno-teatralna
Plastyczna
Pracy biurowej
Rehabilitacyjna
Techniczna
Tkacko-hafciarska
Życia codziennego
Księga gościWigilia 2009 Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ełku jak co roku zorganizowały spotkanie opłatkowe, na których w świątecznej atmosferze uczestnicy i ich opiekunowie podzielili się wigilijnym opłatkiem. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi Prezydent Miasta Ełk Tomasz Andrukiewicz, Ks. Prał. Zygmunt Sędziak, Ks. Prał. Tadeusz Herman oraz Pani Dyrektor PCPR Iwona Nowakowska. Grupa „zgiEłk” zaprezentowała jasełka , które zrobiły ogromne wrażenie nie tylko na opiekunach i rodzicach , ale również na zaproszonych gościach.
do galerii "Wigilia 2009">>>Kiermasz przedświąteczny
Dnia 12 grudnia odbył się kiermasz przedświąteczny zorganizowany przed budynkiem Urzędu Miasta, w którym nasze warsztaty chętnie wzięły udział. Opłaciło się.

Andrzejki Olecko 2009
W listopadzie skorzystaliśmy z zaproszenia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olecku i wybraliśmy się na zabawę andrzejkową. Było super!!!

do galerii "Andrzejki Olecko 2009">>>

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA
W trakcie spektaklu rozejrzałem się po sali. Nasi podopieczni siedzieli z pootwieranymi buziami. Zerknąłem nieco dalej – opiekunowie byli rozdziawieni jeszcze bardziej…
Spektakl się podobał, nawet bardzo. Serdeczne podziękowania Ełckiemu Centrum Kultury i Teatrowi im. Józefa Węgrzyna w Ełku za świetną zabawę.


Grupa teatralna „ZgiEłk” została zaproszona przez Warsztaty Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Biskupcu do wzięcia udziału (6.11.2009 r.) w przeglądzie Alternatywnych Form Teatralnych. Celem przeglądu była promocja twórczości amatorskich grup teatralnych , oraz integracja środowiska twórców niepełnosprawnych i pełnosprawnych. „ZgiEłk” wystąpił z przedstawieniem „Popatrzmy w przeszłość”. Impreza nie miała charakteru konkursowego. Za udział uczestnicy otrzymali specjalne nagrody.
do galerii >>>Zlot 29-30 października do „Krainy Łowców Przygód” i „Przegląd Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych Gołdap 2009” , to kolejna impreza , w której wzięli udział nasi artyści z zespołu „zgiEłk”. Wśród uczestników przeglądu znaleźli się przedstawiciele wielu warsztatów terapii zajęciowej, między innymi z Ostródy, Mikołajek, Pisza, Sejn, Dąbrowy Białostockiej, Filipowa oraz zagraniczni goście z Litwy i Łotwy. Program zlotu obfitował w wiele atrakcji, odbyło się kilka warsztatów tematycznych dla uczestników i dla instruktorów, wyprawa na „Bezkrwawe Safari” koło Gołdapi oraz dyskoteka integracyjna. Drugiego dnia zespoły teatralne rywalizowały na scenie o główne nagrody. Nasza grupa zgiełk zaprezentowała przedstawienie „Popatrzmy w przeszłość”i otrzymała wyróżnienie. do galerii >>>

Wszechnica Mazurska w Olecku po raz kolejny zorganizowała Festiwal Nauki i Sztuki, który odbył się w dniach 25-27 września 2009r.Tematykę wykładów, konkursów i zajęć zdominował Międzynarodowy Rok Astronomii. Nasze warsztaty brały udział w konkursie plastycznym zatytułowanym "Kosmiczna przygoda", gdzie Krystian i Wiola zajęli I miejsce.
zdjęcia w galerii.>>>


Torby, plecaki, kanapki, dobry humor i zapas energii wzięliśmy ze sobą do autokaru odjeżdżającego 9 września o 8 rano do Częstochowy. Trzy dni spędziliśmy na podróży po Polsce południowej odwiedzając Jasną Górę, Zoo i Dolinę Dinozaurów w Chorzowie , oraz Kopalnie Soli w Wieliczce. Niezapomniane wrażenia upamiętniają zdjęcia w galerii.>>>
Częściowe dofinansowanie zapewnił Urząd Miasta Ełku. Serdecznie dziękujemy.Dnia 29 sierpnia 2009 grupa teatralna "zgiEłk" miała zaszczyt wystąpić na scenie w Siedliskach k. Ełku, gdzie odbyło się święto plonów poświęcone tegorocznym zbiorom zbóż "Dożynki Gminne 2009".
Nasze warsztaty przygotowały się również do konkursu na wieniec dożynkowy, w których zdobyliśmy II miejsce i otrzymaliśmy wyróżnienie.
Wójt gminy Ełk - Antoni Polkowski w ramach podziękowań za całokształt twórczości dla grupy teatralnej "zgiEłk" oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku, ufundował nowy 32 calowy telewizor.

do galerii "Dożynki 2009">>>Art Plener"Ja i mój mały - wielki świat: Dla Jana Pawła II" - czerwiec 2009
Dnia 9 czerwca odbył się w w naszych warsztatach kolejny Art Plener. W związku z X rocznicą wizyty Ojca Świętego w Ełku cała uroczystość przebiegała zgodnie z przesłaniem "Dla Jana Pawła II"  
więcej >>>

Art Plener 09 - galeria >>>


Turniej Tenisa Stołowego - Olecko 2009
Dnia 3 czerwca odbył się w Olecku Regionalny Turniej Tenisa Stołowego , nasi uczestnicy zajęli następujące miejsca I miejsce– Łukasz Apacki II miejsce– Marcin Brzeziński VI miejsce – Marcin Rejmak i Artur Frącz

Turniej Olecko - galeria >>>


Dzień opiekuna maj 2009
Jak co roku odbył się w naszych warsztatach „Dzień opiekuna”, grupa „Zgiełk” wystawiła premierę sztuki „Jan Paweł na wesoło”, przygotowane były zabawy sportowe, ognisko oraz loteria fantowa, dopisała nam pogoda.

Dzień opiekuna - galeria >>>Przegląd Twórczości Artystycznej – Suwałki maj 2009

Nasze warsztaty wzięły udział w X Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Nie pełnosprawnych Województwa Podlaskiego, zdobyliśmy III miejsce w kategorii ”rzeźba” za pracę „Golgota”
Galeria z Suwałk >>>


„Doceń swój talent”

VII Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych Mikołajki „Doceń swój talent” Grupa teatralna „Zgiełk” otrzymała wyróżnienie.
> do galerii "Doceń swój talent" >>>
Laur „Najlepsi z najlepszych”- kwiecień 2009.

Marszałek województwa warmińsko - mazurskiego organizuje co roku konkurs o miano lauru „Najlepsi z najlepszych” Nagrodę w kategorii „kultura” otrzymała grupa teatralna zgiełk działająca w ramach WTZ Ełk przy KSNDE, która jest laureatem VIII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana”, gdzie pokazała przedstawienie pod tytułem „Pan Tadeusz inaczej”. Nagrodę odebrali: kierownik – Paweł Arciszewski i instruktorka pracowni muzyczno – teatralnej Regina Kornowska. Cała uroczystość odbyła się 16 kwietnia w teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz wręczył ełckim laureatom listy gratulacyjne.


do galerii >>>
Zabawa karnawałowa w Olszewie Węgorzewskim - luty 2009

Z przyjemnością skorzystaliśmy z kolejnego zaproszenia na zabawę karnawałową, która odbyła się w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim. Uczestniczyliśmy w świetnie zorganizowanej zabawie, gdzie jedną z atrakcji było karaoke.

Olszewo W. - galeria >>>Zabawa karnawałowa 2009 - OLECKO

Ponieważ impreza andrzejkowa w Olecku była wyśmienita, nie trzeba było nas długo namawiać na zabawę karnawałową, przygotowaliśmy kolorowe maski i dobre humory.
Zabawa karnawałowa Olecko 2009 >>>

Albertiana 2008-Toruń
do galerii >>>


[Rozmiar: 2966 bajtów]